Virtuvės interjeras - 5 virtuvės interjero tendencijos, vyraujančios 2023/2024 m.

Virtuvės interjeras – 5 virtuvės interjero tendencijos, vyraujančios 2023/2024 m.

Virtuvė yra viena iš svarbiausių erdvių bet kuriuose namuose. Ji ne tik tarnauja kaip maisto gamybos vieta, bet ir dažnai tampa šeimos susibūrimo centru. Taigi, virtuvės dizainas turi būti ir funkcionalus, ir estetiškai patrauklus. 2023/2024 metais virtuvės interjero tendencijas perims drąsesni sprendimai derinami su natūralumu ir minimalizmu. Dalinamės penkiomis aktualiausiomis virtuvės dizaino tendencijomis.

1. Kelias erdves apjungianti virtuvė

Atviros, neapkrautos daiktais ir detalėmis bei kelias erdves apjungiančios virtuvės yra viena iš ryškiausių ir populiariausių virtuvės dizaino tendencijų 2023/2024 metais. Šis dizaino stilius atspindi mūsų gyvenimo būdą ir poreikius, kurie nukrypsta nuo uždarų erdvių link atvirumo, bendravimo ir patogumo.

Atvirų virtuvių interjerai apima svetainę, valgomąjį ar kitas gretimas erdves. Toks interjeras žavi tuo, jog vizualiai sukuria daug erdvės ir neperkrauna kambario detalėmis, leidžia gaminant valgyti bendrauti su šeimos nariais ar draugais, stebėti vaikus, arba netgi dirbti nuotoliniu būdu, vis dar esant virtuvėje. Be to, virtuvę apjungiant ir su svetaine galite atrasti patogesnių apšvietimo variantų bei įsileisti daugiau natūralios šviesos.

Atviresnės virtuvės interjerą padeda kurti ir toks baldų išdėstymas, kuris leidžia laisviau judėti ir jaustis erdvėje. Pavyzdžiui, lentynų kabinimas aukščiau ant sienų arba paslėptų, išmanių stalčių ir spintelių pasirinkimas.

Domina virtuvės baldų gamyba? Susisiekite su mumis nemokamai konsultacijai! info@baldumada.lt +370 605 30390

Virtuvės interjeras - 5 virtuvės interjero tendencijos, vyraujančios 2023/2024 m.

2. Šviežios ir drąsios virtuvės spalvos

2024 m. virtuvės dizaino tendencijose vyraus šviežios ir gaivios spalvos, suteikiančios erdvei gyvybingumo. Spalvos virtuvėje neapsieina tik sienų ir grindų spalviniais pasirinkimais, svarbu atsižvelgti ir į virtuvės baldų bei aksesuarų atspalvius. Stiprių dramatiškų spalvų derinys kartu su šviesiais natūraliais medžių atspalviais sukurs virtuvės erdvėse jaukumą ir malonią atmosferą. Šiais ir 2024 metais virtuvės interjero spalvinėje gamoje vyraus šie atspalviai:

  • Tamsiai mėlyna. Tamsiai mėlyna, tai universali ir nesenstanti spalva, kuri kiekvienai virtuvei suteikia gylio ir rafinuotumo. Šis sodrus atspalvis sukuria elegancijos pojūtį, ypač derinant su aukso ar žalvario akcentais. Tamsiai mėlyna puikiai dera su tradiciniu ir moderniu virtuvės dizainu.
  • Žali žemės atspalviai. Įkvėpti gamtos, žemiški tonai tampa vis populiaresni virtuvės dizaine. Tokie atspalviai kaip alyvuogių žalia, šalavijo ir samanų suteikia erdvei raminančią ir organišką atmosferą. Derinant juos su natūralaus medžio elementais ar žalvario šviestuvais sukursite harmoningą atmosferą.
  • Šilta terakotos (degtos žemės) spalva. Šilti terakotos atspalviai bus madingi ir 2024 m. Šie žemiški tonai sukuria jaukią atmosferą virtuvėje. Rekomenduojame terakotos spalvą rinktis akcentinei virtuvės sienai arba kaip atvirų lentynų foną.
  • Švelniai rausva. Švelni rožinė – subtili ir raminanti spalva, kuri virtuvės erdvei suteikia moteriškumo. Rausva dailiai dera su šviesiais medžio tonais, baltomis spintelėmis ir marmuriniais stalviršiais. Naudokite švelniai rožinę virtuvėje kaip akcentinę spalvą arba dažykite visą sieną, atkreipdami į ją dėmesį.
  • Tamsi miško žalia. Tamsiai žalia, tai drąsus ir prabanga alsuojantis virtuvės spalvų pasirinkimas. Ši spalva suteiks virtuvės interjere daugiau intensyvumo. Rinkitės tamsiai žalią virtuvės salelę arba spinteles – taip atskleisdami akį traukiantį įvaizdį.

2023/2024 m. virtuvės interjeruose vyraus ir kontrastingos spalvos. Pavyzdžiui, sodrią juodą rinkitės kaip akcentą prie šviesesnių spalvų arba net prie blyškesnių tos pačios juodos atspalvių. Šviesesnių spalvų, blizgūs, pavyzdžiui, kvarco imitacijos, stalviršiai puikiai derės su šiltomis medinėmis spintelėmis. Svarbu nepamiršti, kad senus baldus galima nesunkiai perdažyti naujomis spalvomis ir taip suteikti jiems šviežią gyvenimą. 

Virtuvės interjeras - 5 virtuvės interjero tendencijos, vyraujančios 2023/2024 m.

3. Natūralumas ir ekologija

Natūralūs medžiai ir ekologiški medžiagų pasirinkimai tampa vis populiaresni virtuvės dizaine. Medis yra dažniausiai naudojamas grindims, apdailai bei virtuvės baldams. Ekologiškos ir perdirbtos medžiagos vis labiau veržiasi į interjero dizaino rinką ir atspindi augantį susirūpinimą aplinka bei tvariais projektavimo sprendimais.

Didėjant ekologiškų baldų ir interjero detalių paklausai nebepopuliaru tampa rinktis plastiką. Jį keičia natūralios, tvarios medžiagos arba perdirbtas plastikas. Norėdami sekti tvarumo pavyzdžiu, 2023/2024 metais rinkitės etiškai pagamintas ir ekologiškas medžiagas savo virtuvės interjere.

Taip pat pravartu ieškoti naujų būdų, kaip pritaikyti senus baldus ar interjero detales savo virtuvėje. Verta masinės gamybos baldus keisti į naujai pritaikytus senuosius arba gaminti individualius baldus, kurie tarnaus ilgiau ir bus pagaminti iš jūsų pasirinktų medžiagų.

Virtuvės interjeras - 5 virtuvės interjero tendencijos, vyraujančios 2023/2024 m.

4. Minimalistinis, tvarka alsuojantis interjeras

Minimalistinis dizainas ir virtuvės priemones paslepiančios dailios spintelės yra tai, kas bus tiek pat aktualu 2024 m., kaip ir 2023 m. Minimalistinio dizaino esmė yra supaprastinti aplinką, užtikrinti kuo patogesnį maisto gaminimą ir matomose interjero vietose palikti tik būtinus virtuvės elementus.

Kadangi virtuvės kambarys yra naudojamas kasdien, o gaminant lengva apkrauti virtuvę indais ir įrankiais, minimalistinis interjeras virtuvėje palengvins tvarkymąsi. Svarbu rasti sprendimus, kurie sumažina chaosą, išlaiko tvarką virtuvėje, o tuo pačiu paslepia tai, kas turėtų likti už spintelių durų. Tvarką virtuvėje padeda palaikyti prieskonių, puodų, rankšluosčių ar įrankių dėklai / stalčiai. Net ir tokie daiktai, kaip plaktuvas, kavos aparatas ar skrudintuvai, kuriuos įprasta matyti ant virtuvės stalo, turėtų būti paslėpti jiems pritaikytose spintelėse. Dar geriau, jei šios organizacinės talpos yra pagamintos atsižvelgiant į konkretų virtuvės interjerą ir išdėstymą. Taip užtikrinsite, kad virtuvė nuolat atrodytų patraukliai, o gaminimas ir tvarkymasis joje taptų dar patogesnis.

Virtuvės interjeras - 5 virtuvės interjero tendencijos, vyraujančios 2023/2024 m.

5. Multifunkciniai, modernių formų baldai

Virtuvės erdvei neretai atliekant ir gyvenamojo kambario funkciją, pravartūs tampa daugiafunkciai, lengvai pritaikomi baldai, o taip pat erdvės neapsunkinančios spintelės ar salelės. Štai kokios 2023/20234 m. bus pagrindinės virtuvės baldų tendencijos:

  • Mažesnės lentynos. Didžiulės lentynos ar spintos nebėra madingos, nes užima daug vietos ir apsunkina interjerą. Verčiau rinkitės kabančias, „plaukiojančias“ lentynas, kurios neužims itin daug virtuvės erdvės. Nuėmę vos 1 viršutinių spintelių komplektą, padarysite virtuvę daug lengvesne ir šviesesne.
  • Apvalainos virtuvės salelės. Suapvalinti baldų kraštai atrodo smagiau, moderniau, o be to, prie tokių salelių lengviau susodinti draugus ar šeimą. Apvalios virtuvės salelės sušvelnins erdvę ir suteiks jai jaukumo.
  • Multifunkciniai staleliai. Keičiantis poreikiams virtuvėje, ji po truputį virsta ir gyvenama erdve, todėl daugiafunkciniai, lengvai perkeliami baldai tampa esmine interjero dalimi. Tokius daiktus, kaip staliukas su stalčiais lengva įtraukti į jau esamą virtuvės interjerą ir įnešti šviežumo. 

Norint kuo geriau pritaikyti ne tik virtuvės interjerą puošiančius, bet ir funkcionalius baldus, verta juos gaminti pagal individualią gamybą. Taip užtikrinsite, kad baldų funkcijos, dizainas ir paskirtis atitiktų visus jūsų poreikius.

Virtuvės interjeras - 5 virtuvės interjero tendencijos, vyraujančios 2023/2024 m.

Taigi, 2023/2024 m. virtuvės vis dažniau bus apjungiamos su kitomis namų erdvėmis, o baldai, ypač spintelės, neapkraus kambario, suteiks jaukumo bei paslėps nenaudojamus daiktus, taip sukuriant minimalizmo ir švaros pojūtį. Renkantis virtuvės baldų medžiagas vis daugiau žmonių atsigręžia į natūralesnius, aplinką tausojančius sprendimus, o taip pat ir virtuvės spalvų paletėje renkamiesi gamtos, žemės tonai, derinami su kontrastingomis spalvomis.

Mūsų baldų gamybos paslaugos

Siūlome nestandartinių virtuvės, prieškambario, svetainės, miegamojo, vonios ir biuro baldų gamybą. Susisiekite nemokamai konsultacijai!